Mohlo by vás zaujímať

PRIMARY-KON II 2019 - AD TEST
E-learning

PRIMARY-KON II 2019 - AD TEST

Dátum pridania: 20.11.2019 | Eduprofipharm

AD TEST  PRIMAR-KON II 2019 je vytvorený z prednášok ktoré  odozneli na jesennej  sérii  prednášok pod obdobným názvom. 

Čítaj viac >>

PHARMA tribune 2/2019 - AD TEST
E-learning

PHARMA tribune 2/2019 - AD TEST

Dátum pridania: 19.11.2019 | Eduprofipharm

Pripravili sme pre vás AD TEST, ktorý je pripravený z obsahu článkov uverejnených v časopise PHARMA tribune 2/2019.  

 

 

Čítaj viac >>

Moderná liečba kašľa v tradičnom ponímaní
E-learning

Moderná liečba kašľa v tradičnom ponímaní

Dátum pridania: 08.11.2019 | Eduprofipharm

Moderná liečba kašľa v tradičnom ponímaní je názov novej témy, ktorú sme pre Vás pripravili v spolupráci s odborníkom z oblasti pediatrie, ale aj z farmakológie. V dvoch odborných pohľadoch na terapiu kašľa sa dozviete že terapia  kašľa môže byť efektívna iba v prípade, ak odstránime vyvolávajúcu príčinu. Pri odporúčaní prípravkov na liečbu kašľa treba vždy zohľadniť typ kašľa, súčasné komorbidity a vek pacienta. V prevažnej väčšine prípadov sa odporúča užívať len jeden liek, avšak v priebehu ochorenia možno vystriedať rôzne prípravky (zväčša sa začína antitusikami a končí mukolytikami). V terapii kašľa majú svoje miesto aj bylinné výťažky, ktoré nenahrádzajú a ani nepotencujú účinok iných priemyselne pripravených produktov.

Čítaj viac >>

Periodikum PHARMA tribune 2/2019
Periodiká

Periodikum PHARMA tribune 2/2019

Dátum pridania: 04.11.2019 | Eduprofipharm

Predstavujeme Vám druhé číslo odborného časopisu PHARMA tribune 2/2019, ktoré je určené pre vás, odborníkov lekární.

 

Opäť sme pre Vás v pravidelných rubrikách tohto časopisu  pripravili  exkurz do právnej oblasti,  spolu sa pozrieme aj na novinky z oblasti Európskej liekovej agentúry, o ktorých  Vás pravidelne informuje pán prof. PharmDr. Ján Kyselovič, PhD.  Zaujímavými témami Vás budú sprevádzať aj ďalší naši odborní redaktori ako je PharmDr. Andrea Gažová, MUDr. Jiří Slíva, PhD., či  PharmDr. Peter Ceniga.  

 

V článkami  nabitom  časopise nájdete viaceré zaujímavé témy z oblasti farmakoterapie a klinickej praxe, ktoré boli pripravené uznávanými odborníkmi v danej oblasti.  Radi by sme Vám dali do pozornosti napr. článok o Význame individuálnej prípravy liečiv v lekárňach (IPLP) aj s praktickými receptami,  tiež veľmi aktuálny článok práve v tomto období ohľadom respiračných infekcií od profesora Jeseňáka, ale aj článok  o poruchách spánku v podaní dekana Farmaceutickej  fakulty   prof. Mučaja. Okrem článkov tu nájdete aj upútavky na zaujímavé publikácie,  ktoré nájdete na našej webovej  stránke a po ktorých preštudovaní máte možnosť získať 2  kredity za vyplnenie AD TESTU.

 

V závere  časopisu nájdete aj Autodidaktický test s 2 kreditmi, ktorý ľahko absolvujete  po preštudovaní si daných tém z celého obsahu časopisu.

 

Prajeme vám príjemné čítanie!

 

Čítaj viac >>

Načítať viac Load more