Kazuistiky z pediatrie, ORL, všeobecného lekárstva a pneumológie

10.05.2019 | Eduprofipharm
Kazuistiky z pediatrie, ORL, všeobecného lekárstva a pneumológie

          Ochorenia dýchacích ciest patria k najčastejším ochoreniam a sú dôvodom návštevy pacienta u lekára v každej vekovej kategórii. Ich najbežnejším prejavom býva kašeľ. Jeho liečba je na prvý pohľad jednoduchá, ako však prax ukazuje, zvoliť najefektívnejší liek na rýchlu úľavu od kašľa nie je až také ľahké. Vo všeobecnosti rozdeľujeme lieky na kašeľ na antitusiká a na mukoaktívne látky, predtým označované aj ako expektoranciá či mukolytiká. Mukoaktívne látky rozdeľujeme na 4 základné skupiny: expektoranciá (zvyšujú množstvo vody – hydratáciu, a tým aj celkový objem hlienu), mukolytiká (rozpúšťajú hlienové polyméry a znižujú viskoelastické vlastnosti hlienu), mukokinetiká (zvyšujú efektivitu kašľového reflexu a zlepšujú transport hlienu von) a mukoregulátory (upravujú objem – produkciu hlienov). Kašeľ je dôsledkom zápalového procesu v dýchacích cestách a od efektívneho lieku na kašeľ preto očakávame aj ďalšie benefity a jeho multifaktoriálne účinky – predovšetkým protizápalový, antioxidačný a nepriam....  Viac informácii nájdete v elektronickej brožure umiestnenej nižšie. 
Materiály na stiahnutie

Sponzori

partner_logo

Mohlo by vás zaujímať

Racionálne terapeutické  postupy podľa aktuálnych  odborných odporúčaní
Semináre

Racionálne terapeutické postupy podľa aktuálnych odborných odporúčaní

Dátum pridania: 01.12.2019 | Eduprofipharm

Spoločnosť S&D Pharma SK s. r. o. v spolupráci s EDUprofiPHARM srdečne pozýva všeobecných lekárov, pediatrov, farmaceutov a farmaceutických laborantov na seminár pod názvom - "Racionálne terapeutické postupy podľa aktuálnych odborných odporúčaní". Program seminára je zostavený zo zaujímavých tém z rôznych disciplinárnych oblastí a budú Vás ním sprevádzať významní odborníci  ako je Prof. PharmDr. Pavel Mučaji, PhD., Doc. RNDr. Miloš Mikuš, CSc., Doc. MUDr. Milan Kuchta, CSc., mim. prof., MUDr. Vladimír Holec, PhD., MUDr. Radovan Košturiak, PhD. a iný.

Čítaj viac >>

PRIMARY-KON II 2019 - AD TEST
E-learning

PRIMARY-KON II 2019 - AD TEST

Dátum pridania: 20.11.2019 | Eduprofipharm

AD TEST  PRIMAR-KON II 2019 je vytvorený z prednášok ktoré  odozneli na jesennej  sérii  prednášok pod obdobným názvom. 

Čítaj viac >>

PHARMA tribune 2/2019 - AD TEST
E-learning

PHARMA tribune 2/2019 - AD TEST

Dátum pridania: 19.11.2019 | Eduprofipharm

Pripravili sme pre vás AD TEST, ktorý je pripravený z obsahu článkov uverejnených v časopise PHARMA tribune 2/2019.  

 

 

Čítaj viac >>

Moderná liečba kašľa v tradičnom ponímaní
E-learning

Moderná liečba kašľa v tradičnom ponímaní

Dátum pridania: 08.11.2019 | Eduprofipharm

Moderná liečba kašľa v tradičnom ponímaní je názov novej témy, ktorú sme pre Vás pripravili v spolupráci s odborníkom z oblasti pediatrie, ale aj z farmakológie. V dvoch odborných pohľadoch na terapiu kašľa sa dozviete že terapia  kašľa môže byť efektívna iba v prípade, ak odstránime vyvolávajúcu príčinu. Pri odporúčaní prípravkov na liečbu kašľa treba vždy zohľadniť typ kašľa, súčasné komorbidity a vek pacienta. V prevažnej väčšine prípadov sa odporúča užívať len jeden liek, avšak v priebehu ochorenia možno vystriedať rôzne prípravky (zväčša sa začína antitusikami a končí mukolytikami). V terapii kašľa majú svoje miesto aj bylinné výťažky, ktoré nenahrádzajú a ani nepotencujú účinok iných priemyselne pripravených produktov.

Čítaj viac >>

Načítať viac Load more