„Práca sestry je mimoriadne náročná, ale neuveriteľne pekná," hovorí osobnosť mesiaca PhDr. Anna Schmiedl, MPH.

25.06.2019 | Eduprofipharm
„Práca sestry je mimoriadne náročná, ale neuveriteľne pekná,

PhDr. Anna Schmiedl, MPH.,

Po ukončení stredoškolského štúdia nastúpila do nemocnice L. Pasteura v Košiciach na oddelenie jednotky intenzívnej starostlivosti I. Chirurgickej kliniky. Počas tohto obdobia úspešne absolvovala postgraduálne štúdium v obore Ošetrovateľská starostlivosť o dospelých. Súčasne začala pôsobiť na klinike stomatológie a maxilofacialnej chirurgie, počas ktorej úspešne zavŕšila štúdium na vysokej škole v odbore ošetrovateľstva. V rámci postgraduálneho štúdia úspešne absolvovala v odbore Ošetrovateľská starostlivosť v komunite. a súčasne získala titul Master of Public Health. Od roku 2010 je vedúcou regionálneho centra hodnotenia SV sestier a PA pre VÚC KSK. Má na starosti zmluvné spolupráce a koordináciu vzdelávania sestier a PA v KSK, zároveň spolupracuje na kontrolných činnostiach vyplývajúcich z legislatívy. Autorka je stálym poradcom červeného kríža. 

 

 

 

Čítaj viac >>

Mohlo by vás zaujímať

Racionálne terapeutické  postupy podľa aktuálnych  odborných odporúčaní
Semináre

Racionálne terapeutické postupy podľa aktuálnych odborných odporúčaní

Dátum pridania: 01.12.2019 | Eduprofipharm

Spoločnosť S&D Pharma SK s. r. o. v spolupráci s EDUprofiPHARM srdečne pozýva všeobecných lekárov, pediatrov, farmaceutov a farmaceutických laborantov na seminár pod názvom - "Racionálne terapeutické postupy podľa aktuálnych odborných odporúčaní". Program seminára je zostavený zo zaujímavých tém z rôznych disciplinárnych oblastí a budú Vás ním sprevádzať významní odborníci  ako je Prof. PharmDr. Pavel Mučaji, PhD., Doc. RNDr. Miloš Mikuš, CSc., Doc. MUDr. Milan Kuchta, CSc., mim. prof., MUDr. Vladimír Holec, PhD., MUDr. Radovan Košturiak, PhD. a iný.

Čítaj viac >>

PRIMARY-KON II 2019 - AD TEST
E-learning

PRIMARY-KON II 2019 - AD TEST

Dátum pridania: 20.11.2019 | Eduprofipharm

AD TEST  PRIMAR-KON II 2019 je vytvorený z prednášok ktoré  odozneli na jesennej  sérii  prednášok pod obdobným názvom. 

Čítaj viac >>

PHARMA tribune 2/2019 - AD TEST
E-learning

PHARMA tribune 2/2019 - AD TEST

Dátum pridania: 19.11.2019 | Eduprofipharm

Pripravili sme pre vás AD TEST, ktorý je pripravený z obsahu článkov uverejnených v časopise PHARMA tribune 2/2019.  

 

 

Čítaj viac >>

Moderná liečba kašľa v tradičnom ponímaní
E-learning

Moderná liečba kašľa v tradičnom ponímaní

Dátum pridania: 08.11.2019 | Eduprofipharm

Moderná liečba kašľa v tradičnom ponímaní je názov novej témy, ktorú sme pre Vás pripravili v spolupráci s odborníkom z oblasti pediatrie, ale aj z farmakológie. V dvoch odborných pohľadoch na terapiu kašľa sa dozviete že terapia  kašľa môže byť efektívna iba v prípade, ak odstránime vyvolávajúcu príčinu. Pri odporúčaní prípravkov na liečbu kašľa treba vždy zohľadniť typ kašľa, súčasné komorbidity a vek pacienta. V prevažnej väčšine prípadov sa odporúča užívať len jeden liek, avšak v priebehu ochorenia možno vystriedať rôzne prípravky (zväčša sa začína antitusikami a končí mukolytikami). V terapii kašľa majú svoje miesto aj bylinné výťažky, ktoré nenahrádzajú a ani nepotencujú účinok iných priemyselne pripravených produktov.

Čítaj viac >>

Načítať viac Load more